Κυριακάτικα Προγράμματα

Εφαρμόζοντας την εγκύκλιο του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, η οποία κοινοποιήθηκε την Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020, σας ανακοινώνουμε ότι το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης αναστέλλει την λειτουργία του έως και τις 30 Μαρτίου 2020.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε τον ακόλουθο σύνδεσμο του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού:

Καστροπολιτείες σε... Σύγχυση

Από Μάρτιος 29, 2020 11:00 εώς Μάρτιος 29, 2020 13:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Ποιο να είναι άραγε το μυστήριο που χωρίζει δύο καστροπολιτείες τόσο κοντινές και διαφορετικές μεταξύ τους;

Μήπως όλα αυτά που τις χωρίζουν είναι και αυτά που θα τις φέρουν ποιο κοντά;

Ελάτε να ξετυλίξουμε μαζί το κουβάρι της ιστορίας του βιβλίου «Ο πόλεμος των κάστρων» και να γνωρίσουμε πως η διαφορετικότητα μπορεί να μεταμορφωθεί από διαχωριστική γραμμή, σε συνθετικό κρίκο ανάμεσα στους ανθρώπους.

Το πρόγραμμα αυτό υλοποιείται σε συνεργασία με την συγγραφέα Ιεροπούλου Εύα και τις εκδόσεις Τζιαμπίρης Πυραμίδα.

2020-03-29 11:00:00
2020-03-29 13:00:00