Κυριακάτικα Προγράμματα

Εφαρμόζοντας την εγκύκλιο του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, η οποία κοινοποιήθηκε την Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020, σας ανακοινώνουμε ότι το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης αναστέλλει την λειτουργία του έως και τις 26 Απριλίου 2020.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε τους ακόλουθους συνδέσμους του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού:
Ανακοίνωση του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού
Πλήρης αναστολή της εξυπηρέτησης του κοινού

Η Φύση των Χρωμάτων

Από Μάρτιος 24, 2019 11:00 εώς Μάρτιος 24, 2019 13:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Τα χρώματα είναι παντού γύρω μας.

Ξεκινούν από την ίδια την φύση και κατακλύζουν την ζωή και την καθημερινότητα μας.

Λίγοι όμως γνωρίζουν πώς τα χρώματα είναι απλά το αποτέλεσμα των παιχνιδιών που κάνει το φως με πρόσωπα και αντικείμενα.

Μαζί θα αναζητήσουμε την πραγματική φύση των χρωμάτων, μέσα από φυσικούς πειραματισμούς και εικαστικές δημιουργίες.

Σας περιμένουμε!

2019-03-24 11:00:00