Κυριακάτικα Προγράμματα

Εφαρμόζοντας την εγκύκλιο του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, η οποία κοινοποιήθηκε την Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020, σας ανακοινώνουμε ότι το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης αναστέλλει την λειτουργία του έως και τις 26 Απριλίου 2020.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε τους ακόλουθους συνδέσμους του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού:
Ανακοίνωση του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού
Πλήρης αναστολή της εξυπηρέτησης του κοινού

Εφευρέσεις που Άλλαξαν τον Κόσμο

Από Μάρτιος 17, 2019 11:00 εώς Μάρτιος 17, 2019 13:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Η τεχνολογία είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την ανθρώπινη εξέλιξη.

Από τα προϊστορικά χρόνια οι τεχνολογικές εφευρέσεις διευκολύνουν την καθημερινότητα της ζωής μας.

Με τους μικρούς μας εξερευνητές θα ανατρέξουμε στην ιστορία, για να γνωρίσουμε τις σημαντικότερες εφευρέσεις και τους εμπνευστές τους που άλλαξαν τον κόσμο.

2019-03-17 11:00:00
2019-03-17 13:00:00