Εξωτερικές Δράσεις

Εφαρμόζοντας την εγκύκλιο του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, η οποία κοινοποιήθηκε την Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020, σας ανακοινώνουμε ότι το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης αναστέλλει την λειτουργία του έως και τις 26 Απριλίου 2020.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε τους ακόλουθους συνδέσμους του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού:
Ανακοίνωση του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού
Πλήρης αναστολή της εξυπηρέτησης του κοινού

Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης

Διεύθυνση Grigoriou Lampraki ke Kleanthous, Thessaloniki 543 51, Greece

Το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης είναι το δεύτερο πολυθεματικό Μουσείο και ταυτόχρονα ένας πολιτιστικός φορέας που ιδρύθηκε στην Θεσσαλονίκη το 1997, από μία ομάδα εκπαιδευτικών, πανεπιστημιακών, μουσειολόγων και ανθρώπων του πολιτισμού που πίστευαν στον εθελοντισμό, με αγάπη για τα παιδιά και θέληση προσφοράς στα κοινά.

Λήψη οδηγιών

Πίσω