Διαπλανητικοί Αστρονόμοι

Από Απρίλιος 22, 2018 11:00 εώς Απρίλιος 22, 2018 13:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Αφιέρωμα στον ΣΤΗΒΕΝ ΓΟΥΙΛΙΑΜ ΧΟΚΙΝΓΚ τον ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

Η αντίστροφη μέτρηση ξεκινά. Μία απότομη έκρηξη μας δίνει ώθηση να υψωθούμε στον ουρανό με σκοπό την εξερεύνηση των ουράνιων σωμάτων του διαστήματος. Άραγε τι είναι ο γαλαξίας; Η αστερόσκονη; Οι μαύρες τρύπες; Πόσοι και ποιοι είναι οι πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος; Αν θες και εσύ να δεις τον κόσμο που σε περιβάλλει με μια άλλη ματιά, έλα να καταταγείς στην ομάδα των διαπλανητικών αστρονόμων και στο κέντρο μελετών της το οποίο είναι το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης.

2018-04-22 11:00:00
2018-04-22 13:00:00