Ποδηλατώ με Χαμόγελο και Αγκαλιάζω το Πασχαλινό μου Βιβλίο

Από Απρίλιος 01, 2018 11:00 εώς Απρίλιος 01, 2018 13:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Στις 2 Απριλίου, επέτειος γέννησης του Δανού συγγραφέα παραμυθιών Χανς Κρίστιαν Άντερσεν, γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου. Το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης και ο φιλοξενούμενος φορέας«Ποδηλατικός Αθλητικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης» σας προσκαλούν σε μια όμορφη εκδήλωση για το βιβλίο και το ποδήλατο. Ελάτε να μιλήσουμε για τα οφέλη τους, να γνωρίσουμε όμορφες ποδηλατικές βιβλιοθήκες και να στείλουμε το δικό μας μήνυμα γι΄αυτή τη χαρούμενη γιορτή!

Επιπρόσθετα, οι μικροί μας φίλοι θα έχουν την δυνατότητα να διασκεδάσουν μεσα από τις αφηγήσεις όμορφων πασχαλινών ιστοριών, να ψυχαγωγηθούν μέσα από παιγνιώδεις δραστηριότητες και δημιουργήσουν ευφάνταστες πασχαλινές κατασκευές.

2018-04-01 11:00:00
2018-04-01 13:00:00