Museum Autumn Skills .... !!!

Από Σεπτέμβριος 04, 2017 08:00 εώς Σεπτέμβριος 08, 2017 16:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης διοργανώνει φέτος το Φθινόπωρο για τους μικρούς του φίλους πενθήμερο camp από τις 4 Σεπτεμβρίου μέχρι τις 8 Σεπτεμβρίου 2017.

Στο Φθινοπωρινό Camp τα παιδιά θα ταξιδέψουν σε τόπους των τεχνών και των πολιτισμών μέσα από το παιχνίδι και την ψυχαγωγία, τα πειράματα, τα εικαστικά και τις κατασκευές, την προετοιμασία για την καινούρια σχολική χρονιά , τις υπαίθριες δραστηριότητες και τους διαγωνισμούς.

Το Φθινοπωρινό Camp του Παιδικού Μουσείου Θεσσαλονίκης είναι σχεδιασμένο για να ανταποκρίνεται στις ανάγκες των παιδιών ηλικίας 5 έως 12 ετών. Η δημιουργία, η φαντασία, η κοινωνικότητα και επικοινωνία, το ομαδικό πνεύμα και η συνεργατικότητα, η απόκτηση γνώσεων και το παιχνίδι αποτελούν βασικά στοιχεία, στα οποία επενδύουν τόσο οι υπεύθυνοι και υπεύθυνες σχεδιασμού των εκπαιδευτικών προγραμμάτων του μουσείου, όσο και οι εμψυχωτές και εμψυχώτριες των προγραμμάτων αυτών.

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Ηλικία παιδιών: 5 έως 12 ετών.

Διάρκεια Προγράμματος: Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου – Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2017

Κόστος συμμετοχής: 50 ευρώ την εβδομάδα.

Περίοδος εγγραφών: 1 Ιουλίου έως 25 Αυγούστου2017

Πληροφορίες - Εγγραφές: Δευτέρα – Παρασκευή: 9.00 – 14.00,

τηλ: 2310913047 email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

8.00 ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ-ΠΡΩΙΝΟ