Museums Summer Skills .... !!!

Από Ιούνιος 19, 2017 08:00 εώς Ιούνιος 30, 2017 16:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Tο Καλοκαίρι... από το Μουσείο δε θέλω να βγω...!

Το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης διοργανώνει φέτος το καλοκαίρι για τους μικρούς του φίλους θερινές δεκαπενθήμερες δραστηριότητες από τις 19 Ιουνίου μέχρι τις 30 Ιουνίου 2017.

Στα θερινά προγράμματα τα παιδιά θα ταξιδέψουν σε τόπους των τεχνών και των πολιτισμών μέσα από το παιχνίδι και την ψυχαγωγία, την τεχνολογία και τα πειράματα, τα εικαστικά και τις κατασκευές, τη θεατρική έκφραση και τον κινηματογράφο, τις υπαίθριες δραστηριότητες και τους διαγωνισμούς. Το Θερινό Πρόγραμμα του Παιδικού Μουσείου Θεσσαλονίκης είναι σχεδιασμένο για να ανταποκρίνεται στις ανάγκες των παιδιών ηλικίας 5 έως 12 ετών.

Η δημιουργία, η φαντασία, η κοινωνικότητα και επικοινωνία, το ομαδικό πνεύμα και η συνεργατικότητα, η απόκτηση γνώσεωνκαι το παιχνίδι αποτελούν βασικά στοιχεία, στα οποία επενδύουν τόσο οι υπεύθυνοι και υπεύθυνες σχεδιασμού των εκπαιδευτικών προγραμμάτων του μουσείου, όσο και οι εμψυχωτές και εμψυχώτριες των προγραμμάτων αυτών.

Το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης ταξιδεύει στις καρδιές των παιδιών και των ενηλίκων με εισιτήριο διαρκείας.

Ελάτε να ταξιδέψουμε μαζί!

2017-06-19 08:00:00
2017-06-30 16:00:00