Κυκλοφορώ με ασφάλεια στην πόλη μου

Από Μάρτιος 06, 2017 00:00 εώς Απρίλιος 26, 2017 23:59 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Βαθμολογία:

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ
ΓΙΑ ΤΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Το Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης, στα πλαίσια των εκδηλώσεων για τον εορτασμό των 20 χρόνων λειτουργίας καιπροσφοράς του στα παιδιά, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς,διοργανώνει σε συνεργασία με την Δ΄ Κοινότητα του Δήμου Θεσσαλονίκης και το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας «Πάνος Μυλωνάς» διαγωνισμό εικαστικής δημιουργίας με θέμα:

«Κυκλοφορώ με ασφάλεια στην πόλη μου»
Βάλε τη δική σου πινελιά σε έναν κόσμο χωρίς τροχαία ατυχήματα : το παιδί ως πεζός, το παιδί ως ποδηλάτης, το παιδί ως επιβάτης, χρήση ζώνης, οικολογική συνείδηση.

Ο διαγωνισμός απευθύνεται:

• Σε όλα τα παιδιά ηλικίας 5-12 ετών που φοιτούν το σχολικό έτος 2016-2017, σε σχολεία της πόλης του νομού Θεσσαλονίκης και των όμορων Δήμων

Τα έργα πρέπει να έχουνδιαστάσεις 30Χ40 εκ,
Τα υλικά που μπορούν να χρησιμοποιηθούν, σε χαρτί, χαρτόνι ή σε καμβά είναι : νερομπογιές , τέμπερες , μαρκαδόροι , λαδοπαστέλ , μελάνες , ακρυλικά χρώματα , σε ατομικές ή ομαδικές δημιουργίες
Μπορούν να χρησιμοποιηθούν μεικτές τεχνικές και κολάζ.
Τα έργα είναι απαραίτητο να αναφέρουν στο πίσω μέρος το ονοματεπώνυμο, την ηλικία τηνπλήρη ταχυδρομική διεύθυνση, τηλέφωνο επικοινωνίας και ένα email.
Τα ομαδικά έργα, σχολική μονάδα, την τάξη, τα ονόματα των παιδιών και των εκπαιδευτικών.
Τα έργα πρέπει να έχουν φτάσει στην ταχυδρομική διεύθυνση του Παιδικού Μουσείου Θεσσαλονίκης: μέχρι τις 26 Απριλίου 2017 ή να έχουν σφραγίδα της ίδιας ημερομηνίας .
Τα έργα θα εκτεθούν στο Κέντρο Πολισμού Τούμπας, Γρηγορίου Λαμπράκη – Κλεάνθους 57, έως το τέλος της σχολικής χρονιάς.

Σε όλα τα παιδιά που θα συμμετέχουν θα δοθεί αναμνηστικό δίπλωμα.

Ταχυδρομική διεύθυνση Παιδικού Μουσείου Θεσσαλονίκης :
Παιδικό Μουσείο Θεσσαλονίκης
Κέντρο Πολιτισμού Τούμπας,