Εκπαιδευτικό πρόγραμμα: Τα δόντια μου φροντίζω και υγεία μου χαρίζω!

Από Νοέμβριος 08, 2015 11:00 εώς Νοέμβριος 08, 2015 13:00 Αποθήκευση στο ημερολόγιο

Σημαντικές συμβουλές για την καθημερινή φροντίδα  και υγιεινή των δοντιών! Πρέπει να φροντίζουμε τα δόντια μας; Ποιοι είναι οι εχθροί τους; Πώς λένε τον γιατρό που τα φροντίζει; Αισθησιοκινητικά παιχνίδια,  παιχνίδια ρόλων, ακουστική βιβλιοθήκη, κατασκευές και ωραία παιδικά χαμόγελα! Το πρόγραμμα περιλαμβάνει εκπαιδευτικό υλικό για το ρόλο που παίζει η διατροφή στην υγεία των δοντιών μας, την καθημερινή τους καθαριότητα, τη μορφολογία των δοντιών, την υγιεινή του στόματος και την προληπτική επίσκεψη στον οδοντογιατρό. Η  επιστημονική προσέγγιση του προγράμματος θα γίνει από τον οδοντίατρο κο Κωνσταντίνο Παπαδόπουλο, και την κα Δήμητρα Τσιάντου, οδοντίατρο – παιδοδοντίατρο.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ, ΘΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: ΔΕΥΤΕΡΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: 9.00- 13.00,